Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zélandské lyžařské instruktorování podruhé

28. 6. 2015

Skoro přesně před rokem jsem na tomto místě popisoval naši zimní práci – lyžařské instruktorování :

 

http://www.newzealand.estranky.cz/clanky/jak-jde-cas....zeland-poprve/lyzarskym-instruktorem-na-novem-zelandu--yes--i-am-.html

 

    Zájemci mohou články porovnat :-). Jsme o ten rok starší, zkušenější, moudřejší ale snad ještě více nadšenější do naší současné práce. Před rokem jsme byli v lyžařském resortu Cardrona instruktorskými nováčky. Ale už při našem loňském odletu na začátku září jsme jistojistě věděli, že se na Cardronu vrátíme. Stalo se a jsme tu. Tentokrát zkušenější a vímě do čeho jdeme. Snad jediná věc, které se tady trochu bojíme je špatné počasí a tím pádem například zavřený resort nebo zkrátka málo zákazníků. Jinak je tu všechno fajn a kolotoč paní zimy se rozjel velmi hladce. Jsou ideální sněhové podmínky a sněhu je mnohem více než na žačátku minulé zimy. V loňském roce jsme patřili mezi cca 30 nováčků – lyžařských instruktorů, kteří jsou součástí lyžařské školy, která vloni čítala přibližně 160 zaměstnanců. Nutno podotknout, že žádostí naše manažerka Rachael přijala přes 1500. V letošním roce máme ve škole 50 nováčků a počet žádostí byl prý jen o trochu nižší. I s nelyžařským managementem školy je nás 170, z celkového počtu cca 550 zaměstnanců resortu. To jen tak pro představu, jaký zájem zde o tuto práci je a jaké máme  stěstí.

 

    Sezona začala o týden dříve než vloni, 13. června. A naplánovaný konec je až na 10. října. V podstatě oba od začátku pracujeme, Anička více v dětském klubu, kde se vloni osvědčila a ví se že jí to tam jde :-), já začal normálně učit, prvních 14 dnů dospělé lyžaře. Od začátečníků po pokročilé. Skupinové i privátní lekce. V příštích dnech hostů přibyde, začínají australské a poté i zélandské školní prázdniny a v podstatě celý červenec bude dost nabitý. Těšíme se, hodně práce znamená více dolarů a více dolarů znamená pohodu. Zvláště pro mě jsou letos dolary důležitější než vloni, jelikož sezonu končím opět bohužel dříve, ale z mnohem příjemnějších důvodů než vloni (vloni to byly státnice). Letos letím do Jižní Ameriky do Argentiny jako součást české delegace na mezinárodní lyžařský kongres INTERSKI. A musím si na argentinský výlet vydělat...

 

    Ale zpět k našemu jobu. Vstávání v šest, návraty zase v šest. Ale ruku na srdce, to je vlastně celkem taková normální pracovní doba jiných pracujících smrtelníků kdekoliv jinde po světě. Ale s tím rozdílem, že my většinou děláme to co nás baví, jsme v krásném horském prostředí, pracujeme na sněhu a není den, kdy bych si nedal alespoň jednu volnou jízdu pro potěšení. Navíc máme možnost potkávat ostatní kolegy, kteří jsou jedničkami ve svém oboru a není přehnané říci, že patří mezi nejlepší instruktory na světě. Zatím není prostor pro společné workshopy a kliniky, ale hned po prázdninách a začátkem srpna bude trošku volněji a bude čas si společně s těmito esy zalyžovat.

 

Skol, krásné léto do Čech a lyžování hlavou dolů (na opačné polokouli :-) ) ZDAR.

 

-M-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nástup

MA,29. 6. 2015 22:11


Tak hurá do práce,je fajn, že už víte "do čeho jdete" a jak to bude asi fungovat.Hlavně ať je práce hodně a k tomu hezké počasí.
Poslední fotky jsou moc pěkné. Barevný kontrast se vydařil nejen v pohledech, ale i u živočichů...
Mějte se hezky a SKOL
MA+