Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak trochu chlapský pohled na věc... :-)

14. 11. 2013

Před pár dny mi bylo lehce naznačeno (přáteli z Čech), že bychom to tady na našem webovém deníčku měli trošku připepřit a okořenit....že je to prý jako slohovka ve škole...Popravdě, jde to těžko, abychom na pár řádcích vylíčili podstatné věci, aby to nebylo moc dlouhé a dalo se to alespoň tak nějak přijatelně přečíst. Je to obtížné, to nám (Aničce) věřte.....A upřímně, já jsem rád, že Anička příspěvky píše...Sice jí koukám přes rameno a občas přidám nějakou poznámku, ale tohle je první zpráva, ke které jsem se pustil jako sólo spisovatel...Jinými slovy, jsem línej jak veš a jsem rád, že někdo píše, co se tu vlastně děje...

To podstatné je v jiných článcích...Můj článek by mohl být spíše o těch jiných, méně životně podstatných věcech a hlavně takovým chlapským pohledem...Bude to dost na přeskáčku...

Tak začneme s jídlem a pitím :-) V Aucklandu to byl dost často burger nebo sushi..V Sushi se tolik nevyznám, párkrát jsem to doma měl, ale tady mi to přijde tak nějak lepší, levnější a tak...“more fresh ´n tasty“ řekl bych...Znalec Štěpán by určitě posoudil...No o Burgery? Přátelé, to je lahoda...Podniky jako McDonald, KFC nebo BurgerKing jsou tady, abych to tak slušně řekl sračky...Nebo repsektive to sračky asi nejsou – dělají to stejně jako v Evropě, ale ve srovnání s tím ostaních co tu je, to vlastně tak trošku sračky jsou :-). A je tam bordel...Podniky jako BurgerFuel, Wendy´s burger a hlavně Carl´s Junior jsou legen-wait for it-dary (pro rodiče: legendární, famózní)..Co do velikosti, přísad (to hovězí je neskutečně dobrý), hranolek a celkově čistoty a přístupu personálu...Prostě lahoda největší...Aby to ale nevypadalo, že se tady burgerama cpeme od ráno do večera – to zas ne- měli jsme to párkrát..Z vlatsního špajzu to jsou většinou těstovinky, rýže, kuskus, brambory...k tomu zelenina, tučnák nebo jiná ryba z konzervy, různý barevný kejdy na to a tak všelijak podobně...Občas párky, -a asi dvakrát jsme si udělali steak ... A.... jsme zpět u nejlepšího hovězího, co jsem kdy jedl...Měkoučký, lahodný a pozooor – hlavně levný...Dvě flákoty (cca 550g masa) za 6 dolarů..Jakože cože? Asi 110 Kč přátelé...To jde ne?  A pití? Zatím žádná párty nebyla..Není čas a nejsou peníze..Pifka tu mají, i český jsme (Budvar 12´) viděli, ale jinak to jsou třetinky zevlandský....značky jsou třeba Steinlager, TUI, Haagen, Red, Double Brown..Je jich dost, zatim jsme toho moc neochutnali..Žádná velká hitparáda to není, ale když je večer žízeň, tak třetinka zahučí ani nevíš...Výsledek: po Plzničce z tanku se mi trošku stýská :-( .

Tak to bychom měli jídlo :-) Co třeba doprava, silnice, auta a tak....? No jezdí se vlevo..sranda největší – místo blikání stíráš, tam kde máme u nás řadící páku jsou najednou dveře...:-) Náš koráb se jmenuje Pepík. Je to benzinový osmiválec z roku 1999 od kolegáčků z Japanu...Takže třeba v příručce si moc nepočteš :-) , ale je to švihák lázeňský jinak...Pokřtěný byl jako Nissan Presage – ale za kmotru mu by byla Honda Odyssey – protože jsou skoro jako dvojčata....Má najeto něco málo pod 240.000, je v automatu uličník jeden a papá cca 10 na 100..Nutno podotknout, že při zevlandských dopravních standardech...(rozuměj: nemají tu dálnici, všichni se tahnou přibližně stovku, nikdo nikam moc nespěchá a největší prasata jsou tady řidiči kamionů). Jinými slovy, kdybychom jezdili rychleji a svižněji, bude mlsat asi víc, zase kdyby byl v manuálu, tak věřím, že ho dostanu pod deset..Ten automat je někdy na . . . . . ! Benzín tu stojí cca 2,1 – 2,2 dolaru, což je o kousek levnější než u nás...Pokud teda za těch pár dnů, co jsme pryč závratně něklasla v ČR cena...Včera nebo kdy jsme dělali technickou – tady se to jmenuje WOF . (Warranty of Fitnnes) . Stálo to 52 babek a děda v dílně (podle mě mechanik Artona Senny nebo tak něco) byl dost „zkušený“ na první pohled. Najel s tím nad montážní jámu, chvilku jsme o něm nevěděli, pak nám poslal po Paulovi (náš šéf) klíče a šel domu...Platili jsme až druhý den – na vesnici to neřeší :-) Výsledkem je nová nálepka a technická odo května 2014 – mají to tu po půl roce.

Jejda, jsem se nějak vyčerpal tímhle slohem..pro teď finito---zase příště..

-M-

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tak tedy chlapsky

taťka J.,16. 11. 2013 7:34

No, v Česku se stalo něco nečekaného - ceny paliv nijak neklesly. Takže NZ je stále lepší. "Technické info" se hodí. Ještě klika, že právě u PC snídám, jinak by se mi na ty hambáče a hlavně hovězí steaky sbíhaly sliny naprosto nekontrolovaně. S tou levou stranou to musí být nářez a hlavně, jak naznačuješ, aby šofér při vzpomínce na naše auta při řazení nevypadl ze dveří. A k tomu puštěné stěrače, tak to by byla sranda. Tak díky za tvůj příspěvek.
Jinak ale Aničko, nedbej na "koření a slohovku", píšeš moc pěkným stylem a nenech si do toho mluvit. Tvoje psaní mi připomnělo knížku Bety MacDonaldové Vejce a já a to bylo opravdu pěkné a slavné čtení.
Tak ještě jednou díky oběma za příspěvky, jste prima parta.

Re: tak tedy chlapsky

Anička,16. 11. 2013 10:34

Tati, já si do toho mluvit nenechám, neboj;) KTotiž ikdybych chtěla, tak to jinak neumím:-D A myslím že je dobře, že to s Michalem píšeme každý trochu jinak a i o něčem jiném, aspoň to máte trochu pestřejší!

Jiný pohled ?

MA,15. 11. 2013 8:37

Tak díky za rozšíření informací o Vašem pobytu...jsme alespoň trochu " v obraze" a to je jenom dobře. Možná o Vás víme teď víc (písmem a fotem) než když jste byli v Praze.
Takže nebuď LENOCH a nenechávej všechno na Aničce...
MA+...

Re: Jiný pohled ?

Anička,16. 11. 2013 10:32

Maruško, už jsem na to taky myslela, že teď máte daleko lepší informace! Ale my na tom zapracujeme i až se vrátíme domů;)