Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbírání stokrát jinak

17. 4. 2014

Jaká je to paráda, když svítí slunce, Samoánci si prozpěvují, je modré nebe, potím se.... Na tohle všechno teď posledních pár dní vzpomínám, protože Zéland vystrčil drápky...

 

Je to už skoro 14 dní co začalo pršet. Nejdřív to vypadalo celkem nevině. Koukali jsme na předpověď počasí a po dlouhém období krásného počasí se objevili první mraky. No nic, tak sprchne, holt se trochu víc oblečeme. Ale všechno bylo trošičku jinak, což se ukázalo hned první deštivý den. Pracovat se přestalo v poledne, protože tady když prší, tak opravdu PRŠÍ! Spíš lije jako z konve, noo, FEST CHCÁ (rodičové promonou)! Nejprve jsme měli pocit, že zaměstnavatel je dobrák a že nechce aby jeho zaměstnanci promokli. Jak jsme ale pochopili hned druhý den, nejde ani tak o lidi jako o jablka - když je mokro, jsou křehčí a snadněji se poškodí. Následující tři dny probíhaly zhruba stejně - dopoledne práce, komplet promočení, oběd a domů.

 

Říkáte si asi, proč jsme si nevzali něco nepromokavého? Tak já to popíšu na sobě: 1. Mám pohorky. Nejsou to nejlepší co se dá sehnat na trhu, ale ani to nejhorší. V pohodě vydrželi brod řekou o pár dní dříve. Ale konstantní čtyřapůlhodinový déšť si prostě "nedávali". 2. Kalhoty - první den jsem si naprosto nezkušeně vzala obyčejné šusťáky - promokli během 20ti minut. Ikdyž jsou rychleschnoucí, tak rychle neschnou, aby odolali dešti. Následujcí dny jsem si brala kalhoty lyžařské, nepromokavé (jak uvádí výrobce). Kolik mají vodní sloupec nevím, ale sotva přežili dopoledne. 3. Zakrytí těla. Opět nezkušeně první den "nepromokavá" bunda - vydržela cca 2 hodiny. Pravda, stížené podmínky spočívají v tom, že máte na sobě sběračský košík (bucket) a v místech kde se dotýká těla se tkanina víc namáhá a snadněji promokne. Bucket se těla dotýká na ramenou, zádech a břiše, tak si asi dovedete představit, kde jsem promokla:-) Další dny jsem nasadila pláštěnku/pončo. Tosice nepromoklo, ale trhalo se o stromy, pletlo se kde mohlo a rukávy jsou široké, krátké a shrnují se, takže člověk je stejně mokrý až po ramena...

 

Bahno je kapitola sama pro sebe. Máte ho nejen na klasických místech jako jsou boty a kalhoty. Dostane se na pláštěnku, pod pláštěnku, na ruce, na obličej, dokonce pod čepici! Jo a nejde vyprat. Ne že by bylo neodstranitelné, ale pračky tu moc neperou, takže všechno pěkně růčo...

 

Pravda člověk si po pár takových dnech vychytá co nejvíc much, takže tento týden už jsme byli připraveni takřka na nejhorší, přesto to není nic příjemného. Navíc každé odpoledne (večer,noc) sušíme všechno co jsme měli na sobě, takže náš pokojík je přehřátý a rozhodně to tam nevoní po fialkách. Nepřijde vám to tak špatné když jste uvnitř, ale když se vstoupí do místnosti po delším pobytu na čerstvém vzduchu, je to doslova bomba:-) A to ani nemluvím o tom, že spím nahoře na palandě a tam je v noci vedro jak v sauně. No ale je příjemné jít ráno do suchého, tak co bych nevydržela!

 

Korunu všemu nasadil dnešní den řekla bych. Včera začalo pršet po obědě a s menšími přestávkami (kdy se velké pršení změnilo na menší) prší do teď. Ráno jsme vyrazili do práce a tušili jsme, že to zas bude jen půldenní picking a že to nebude o moc horší než ty dny před tím. Jenže na sadu po cestách tekly doslova řeky, tam, kde jsme den před tím parkovali Pepíka bylo veliké jezero, v řadách mezi stromy po kotníky bahnité vody, no paráda! Co se ale dá dělat, jdeme na to. Smíření se svým osudem trháme jako o život. Když tu ale přichází zásah "shůry", vedení vydává povel dosbírat biny a domů! Dneska asi víc než jindy s radostí přijímáme a za hodinku už sedíme v autě na cestě "dom". Následuje klasický postup - vyprat a vyčistit všechno co jsme měli na sobě, začít sušit. Jsme tak brzo doma, že ani nevíme co s časem:)

 

Doufáme že se brzy vyčasí. Jednak ani jeden nefandíme bahenním zápasům a druhak bychom chtěli vydělat co nejvíc doláčů před cestou na jih. Tak držte pěsti!

 

-A- 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bude líp

MA,18. 4. 2014 12:50

Tak nevím co napsat, určitě ale "držte se". Vždycky se rozjasní.
Jak se zdá, až to všechno vychytáte tak bude konec trhání.
Hodně síly, držíme všechny palce a pěsti.

MA+...

Držíme.

tJ,17. 4. 2014 8:02

No, čte se to docela dobře - za oknem sluníčko a vidina docela krásného a teplého dne. Asi to není sranda a nejde jen o vůni v pokojíku. Moc vám z dálky nepomůžeme, snad jenom sdělení, že pěsti držíme jako diví již od loňkého podzimu. Tak ještě více sevřeme (pěsti samozřejmě). Doufejme, že se to brzy zlepší - nečetl jsem, že by i na N.Z. praktikovali období dešťů. Ještě mne napadá nějaká protihnilobná chemie, nejlépe ve spreji. Přece jen 14 dní promočené boty, nohy, .... Tak vida, dobrá rada nad zlato.
Tak se držte a nerozpusťe se. tJ + mM