Jdi na obsah Jdi na menu
 


První vydělané doláče :-)

18. 11. 2013

Tak zase opět po pár dnech několik řádků, co a jak .... Dnes je úterý, 19.11.  Máme za sebou první práci – a tím i první vydělané doláče. Náš první placený trip byl v sobotu. Po řece jsme provezli skupinu lidí z místního (asi hodinu cesty vzdáleného) pivovaru TUI.  Bylo jich asi 35, jeli jsme ve složení 5 raftů, nějaké sit-on-top (kajak kde sedíš jakoby na vrchu, bez špricky, - blbost) kajaky a jeden kajak TopoDuo (kajak pro dva). Lidičky si to užili a po raftingu je čekalo barbecue a posezení v prostoru kempu. Náš šéf tady na základně vybudoval super bar s veškerým zařízením, velkou místnost s terasou a grilem – prostor naprosto ideální pro akce typu teambuilding nebo nějaká privátní oslava. Akcí s lidmi z pivovaru TUI jsme prostory symbolicky pokřtili, nabaštili se do sytosti a pomohli jim i s několika (hodně) lahvemi „jejich“ pifka, které si na párty přivezli...Celkově se sobota super vydařila – vydělané nějaké penízky, jídlo a pití zadarmo..SUPEEER...Další den (v neděli) jsme jeli jako doprovod (Anička na raftu, já na kajáči) na komerční trip na vrchní úsek řeky zvaný GrandCanyon řeky Rangitikei. Žádná divočina, spíše klidná voda, ale nádherná krajinovka v úžasné soutězce...Jeli jsem kolem skály, kde se točil film Pán Prstenů (asi 5 sekund ve fimu :-)  - a točili to prý týden)...Bylo to i s obídkem..Pro jitrnice (klienty) z Německa se na raftu vezl stoleček a chlaďák s jídlem. Takže upsrostřed dne a usprostřed kaňonu byl piknik :-) ... No a včera jsme provezlina na „našem“ raftovacím úseku (PapaGorge) dva páry z Anglie. Parádní pohodička – fajn lidi. Anička jako guide, já jako safety kajak. Pak jsem udělali výlet do Taihape (asi 20 min autem) na nákup na týden (za 160 babek – uf :-(  )...Takže ze včera další penízky...Je to zatím málo, ale snad bude práce přibývat. Zítra a pozítří nás čekají první školní skupiny. A pak na víkend, pokud to okolnosti dovolí (sežene se záskot do recepce do kempu), nás čeká jedno-dvou denní výlet  z5 směrem na sever do Rotoruy – dějiště MS v raftingu. Zafandit českým barvám a našemu šéfovi, který jede za  zélandské veterány. Ale uvidíme, když to nepůjde zkloubit budeme muset vykysnout v kempu :-( ..No takže tak...Dnes to nijak pikantní nebylo, ale nějak není můza..Taky bych mohl napsat jaké tu je počasí třeba – ale to si za domácí úkol najděte na netu...:-) Jo a za chvíli jdu dělat k obědu hamburgera – domácího – takže to bude dost dobrýý ! a včera k večeři byly bramboráci, takže taky lahoda....

-M-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdravení

MAYA,20. 11. 2013 13:20

Ahojda,
tak poprvé píšu sem a ne na e-mail. Máme z Vás radost, že si dobře vedete. Spousta lidí na Vás myslí a drží Vám pěsti. Moc Vám přejeme hodně klientů (a dobře platících) a raftérům držíme pěsti, ať Češi ukážou, co umí.
Páček, mamča.

Díky

MA ,19. 11. 2013 13:13

Ahoj ještě jednou a děkuju za pochvalu. Kromě počasí, mělo by Vám odpoledne zapršet, jsem koukla i na to MS. Tak české posádky se ve výsledkové listině neztrácejí. Jestli tam pojedete tak asi potkáte dost známých tváří.
Dobré ráno a hezký den, já si jdu udělat odpolední kávu.MA+...

kaňon

tJ,19. 11. 2013 6:54

Ahoj, vidím, že jste střídání v reportáži vzali vážně a to je fajn. Kaňon je krásný a za VV to může být pěkné splachovadlo. Zajímalo by mně, zda motoráky, které se kolem prohnaly, tam mohou legálně či tam byli načerno. Trochu mi tam nepasují. Technický dotaz je, zda mají pohon na šroub či turbínu. Tak co už jste si zvykli na TUI (darovanému koni...)?
Možná, že díky anglickým klientům jste si odpočinuli od NZ english. Nebo to byla zase jiná než ta Vaše?
Jo, taky Vás zdraví strejda Mirek - auto pěkný, jen s tím volantem je prý něco špatně........
Tak ať se daří na co sáhnete. AHOJ.

Re: kaňon

Anička,19. 11. 2013 9:48

Těm lodím se tu říka Jet Boat (jako tryskový člun?) a jsou poháněné stlačenou vodou, kterou si ta loď nasává - aspoň tak nějak jsem to pochopila z popisu, který jsme někde četli;) Je to rachot, ale vůbec to nesmrdělo benzínem nebo tak...Jsou tam legálně... TUI je v pohodě, pijeme ho s chutí;) A ano, britská angličtina byla příjemná změna! I když musím říct, že už jsme si docela zvykli i na tu místní.
Marušku chválím za příkladné plnění domácího úkolu!
A.

Pracovní rozjezd

MA 19.11.2013,19. 11. 2013 8:12

Ahoj, tak je vidět , že se práce rozjíždí.....a nestrádáte ani při grilování a při pifkování. Ten kaňon je moc pěkný, hned jsem vyměnila foto z cesty za novou fotku pod vodopádem.
Tak se držte. Jdu se kouknout na počasí.
MA+...