Jdi na obsah Jdi na menu
 


První dny v Aucklandu

1. 11. 2013

Hned druhý den ráno, tedy ve středu 29.10. jsme vyrazili na schůzku s partnersku agenturou - měli jsme tu zjistit všechno potřebné, což se trochu povedlo a trochu ne. Každopádně po třech a půl hodinách jsme se vypotáceli zavaleni informacemi - snad to k něčemu bude. Hned jsme si zařídili IRD - což je vlastně daňové číslo, člověk ho potřebuje, aby tu mohl pracovat. Bankovní účet jsme si ale zařídit nemohli - od června se zpřísnily podmínky získávání a tak vše budeme řešit až z Mangaweky (vesnička kde máme domluvenou práci) přes zaměstnavatele.

Takže úkol druhý - auto. Našli jsme bazar pro "baťůžkáře" (agnlicky backpackers), kde jsme narazili na českého prodejce. Měli jsme radost, že obchod půjde snadněji. Nicméně přestože byl chlapík milý, nabídl nám vozidlo které už toho mělo dost za sebou a to za 2600 $, což teda vůbec není málo. Trochu zklamaní jsme odcházeli, že to asi tak nakonec dopadne, ale večer se všechno mělo změnit. Michal sednul k internetovému obchodu Trademe.com, což je něco jako české Aukro. Tam jsme vyhlédli několik autíček a začali jsme vesele přihazovat. Dražba byl napínavá, dvě auta jsme "prohráli"... Ale to třetí, Nissan Presage, to bylo naše! A za neuvěřitelných 1800 $ (to je přibližně 28000 Kč)!

Na druhý den jsme se vypravili auto reálně koupit a převzít, stále ještě s podezřenmí, kde bude "ten háček", ale všechno dopadlo naprosto úžasně a odpoledne už jsme seděli v novém voze. Michal statečně vyrazil jako "levý řidič" a má můj velký obdiv - sice jsme párkrát místo blikání stírali, ale jinak šlo všechno hladce. Já jsem jako navigátor lehce zklamala, a tak jsme si při parkování v Auckladnu dali centrum hned dvakrát a k tomu jednou vjezd na dálnici - ale budiž mi omluvou, že to v mapě nebylo moc značené a taky že jsme hledali místo na parkování zdarma. Vzhledem k tomu, že jsme takvé místo nenašli, zaparkovali jsme opět mimo město a "domů" se vrátili autobusem:-)

Ve čtvrtek už nás nic netlačilo a tak jme se vydali trochu výletovat. Vyjeli jsme na nejvyšší místo Aucklandu, totiž věž Sky City Tower pořádně se porozhlédnout a udělat pěkné fotečky. Co čert nechtěl, zapomněli jsme kartu do foťáku a mobil byl vybitý. Takže z věže "jen" ty pěkné výhledy a vzpomínky... Odpoledne jsme vyrazili lodí přes záliv do severnější části Aucklandu a tentokrát jsme na to nebyli sami - jako spolubydlící jsme na poslední dvě noci v hostelu "vyfasovali" Čechy, takže jsme je přibrali do party a hned bylo veseleji! Výlet se vydařil, cestou domů jsme stihli vybavit našit naši polní kuchyň o - no vlasně o všechno :-D Pak obligátní hambáč, zélandské pivečko a spát.

Ráno vstáváme kolem půl osmé, balíme a vyrážíme na jih!

-A-

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář