Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracovní pohoda

14. 11. 2013

    Před pár dny jsme se ubytovali (nejsem si jistá kdy, protože tady ty dny ubíhají tak nějak jinak, hezky, rychle a já nevím jak ještě). Pravda, ne do původního pokojíku který byl pro nás předpřipravený, protože ten obsadila kolonie mravenců. Tricia (majitelka) se je pokusila vybít svérázným způsobem – čističem na trouby (Mr. Propper :-) )– ten měl ale jen malý lokální rozsah a vzhledem k tomu, že mravenců je pravděpodobně plná střecha, dali jsme se na ústup. Teď máme pokojík sice menší, ale útulný. Konec konců plní vše, co jsme si vysnili, když jsme ještě spali v autě – neprší tam (na rozdíl od našeho auta), dá se tam stoupnout a otočit a hlavně nemusíme každý večer a ráno stěhovat všechny věci sem a tam.

    Pořád bojujeme s angličtinou, ale tady je to podstatně lepší, než na kurzu. Z několika důvodů: Kaitlyn (hlavní guiderka) je z Kalifornie, takže jí rozumíme. Tricia (šéfová) na nás mluví pomalu, Paul (šéf) je velký pohodář a nic moc neřeší, takže nevadí, když nám něco opakuje už potřetí. Kelsy a Jack (děti majitelů) jsou prostě děti a nemají tak velkou slovní zásobu a konečně Anthony (pomocník a guid) skoro nemluví. Nevíc když všechno zklame, naučili jsme se s Michalem výborný přihlouplý výraz doprovázený zvukem jako „eeeeheme“ a z toho všichni pochopí, že nevíme o co jde a že to mají zopakovat, nebo nejlépe ukázat :-)

  Přestože je Rangitikei nádherná řeka co se týče výhledů, nepatří rozhodně mezi vodácké NEJ co se týče vodního terénu. Alespoň ne v těch částech, kde budeme pracovat (na horním úseku jsou ale prý pěkná části WW4 i WW5). Přesto jsme si museli dát řekněme tréninkovou jízdu, abychom viděli co a jak. Část kterou budeme jezdit nejčastěji se jmenuje „Papa Gorge“ (podle bílých útesů, které se jmenují Papa Cliffs) a je to úsek od kempu dolů, cca hodinový. Jeli jsme myslím třetí den pobytu, já jako guide, Michal, Paul, Jack a Kaitlyn jako „jitrnice“ neboli klienti. Vše šlo dobře, Paul vyprávěl veselé historky co vypraví lidem a jedna z nich byla, že občas z těch vysokých úseků padají dolů nějaké ty ovce. Že nemají jak se odtamtud dostat a tak tam zůstanou, dokud neumřou nebo je nevezme velká voda. A taky že je to šance „ukrást“ si nějakou, když je pěkná.  Zasmáli jsme se, jako že dobrý vtip. Ale asi tak za 10 minut Paul zvolal „ke břehu!“ Pak následovalo menší ovčí rodeo, ale za dalších 10 minut už jsme pokračovali po řece s jedním malým ovčím pasažérem navíc. Na naši počest dostal jméno Czech Mate (český kámoš) a stal se členem místního „stáda“, které čítá aktuálně 4 kusy: prase, kozu, ovci a teď nově i jehně.

    A takhle tu zatím plyne čas :-) Většinou nevstáváme před půl osmou, dáme klidnou snídani. Pak se jdeme zeptat jestli je něco potřeba dělat. Většinou není, nebo respektive je, ale až později. Tak si doplňujeme výbavu, vylepšujeme půjčené kajaky, upravujeme pokojík... někdy není práce ale jdeme se svézt, jednou na kajaky na Papa Gorge, jednou na raftu (s vesly!!! – už jsme si to oba zkusili, a je to zážitek!) na horní úsek nazvaný Sand Gorge (písečná soutěska). Prostě pohoda :-) Naší největší prací bylo zatím opravování raftů, jeden den pár hodin večer, druhý den asi dvě hodinky odpoledne. V sobotu by měli přijet první  klienti, skupinka asi 30ti lidí z pivovaru TUI (třeba budou platit v naturáliích;)), a to bychom už měli jet naostro. Těšíme se a jsme zvědaví, jak to půjde.

 

-A-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pochvala jako pochvala a ne tak jak to mysli Michal

Machma,15. 11. 2013 11:29

Zdravim vas ze sveho zaprdeneho kanclu, kde kazdej den musim sedet na zadku, na vas ocividne krasne prosluneny Zevland, kde si valite sunky, cestujete a nebo si nedej boze jezdite na vode... No zkratka se tam musite mit strasne a vubec vam to nezavidim :)
Je super, ze myslite i na nas, na ty co nepodlehli moderni konzumni spolecnosti a stale odolavaji tlakum one proklate aplikace! Moc rad si to tady ctu a opravdu chvalim, ze si davate tu praci "keep us posted" :)
Mno a abyste i vy byli trochu v obraze, tak zde se toho prilis nezmenilo... Teda krome toho ze je uz dost solidni kosa... Coz me logicky trochu nadzvedava, kdyz vidim vas, jak se tam opalujete v trenkach, vyyyy :) No jinak obcas zajdem na pivo, pomalu se i planujou nejaky akce jako Silvestr a mozna dokonce i hory. Jen ty nedelni akce jste nam dost pokaslali... Vlasticka si uz stejska a ja mam strach, aby mi nezarostla :/ no Ondrej se uz pomalu stehuje, takze co nevidet bude v ty svy ritce na cervenaku a ja aspon prestanu tak casto chodit na pivanko, ikdyz Steve je ve velke forme a pomerne casto se tak ocitam na pivu s nim :) Verim, ze po Plzince se vam asi styska, ale nebojte, bude jeste mnohem hur :)
Mno to pro dnesek staci, jeste vyrizuji pozdravy od rodicu, hema a hlavne zevlaku z florbalu. Ten bohuzel rovnez speje do nehezky mist, furt je nekdo zranenej, nemocnej a nebo slavi s babickama, takze napriklad tento turnaj budem hrat v opravdu hvezdne sestave a navic v uzasnem poctu celych 9 hracu :D pro obrazek snad postaci kdyz reknu, ze mame problemy porazit i Peti, coz je teda vrchol :) no ja mimochodem citim take velkou formu, asi budu hrat... snad dam aspon tentokrat nakyho fika...
Mejte se krasne a jen tak dal deti moje
PS: Ha, to jen abyste si nemysleli, ze jenom vy umite psat dlouhy zpravy :)

Klídek a pohoda

MA 14.11.2013,14. 11. 2013 23:05

Tak konečně klídek a pohoda, to Vám přejeme...a k tomu nejen krásné útesy (moc se mi líbí ta kombinace bílé a zelené), ale taky konečně jízda na vodě.
Hezky to Anička popsala...jen toho "eehehem"ať je čím dál méně.
Tak ať se daří a pořád je POHODA...
MA+...