Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta z města

3. 11. 2013

 A je to tady. Ráno jsme dobalili, nasnídali se a vyrazili busem pro auto. Příjezd do města dopadl dobře - tentokrát napoprvé;) Plně naložení jsme vyrazili po dálníci číslo 1 (jediné na Novém Zélandu) na jih, směrem na Hamilton. Nechtěli jsme jet přímo do Rotorua, takže jsme zvolili malou zajížďku na severovýchod ostrova, k výběžku Peninsula. U městečka Pukekohe jsme z dálnice sjeli na státní silnici číslo 2 a pokračovali směrem na východ. Pozdní oběd jsme zvládli v městečku Whangamata a odtud jsme pokračovali k vesnici Waihi, která leží v podstatě na pobřeží. Oceán nás lákal (mě trochu víc) a hlavně jsme tušili, že u pobřeží snáze najdeme místo na spaní. Na Zélandu se totiž nesmí jen tak někde zastavit a přespat, takže bylo třeba "uklidit" se někam do ústraní. Naše první volba padla na vesničku Waihi beach, která jak sám název napovídá, je tvořena jen pláží a několika domky. Jenže právě u těch domků jsme byli moc blízko... Pokud bychom tu měli zůstat, museli bychom stejně přijet až za tmy. Tak jsme vyrazili na krátkou vyjížďku po okolí a tato chvíle je významná, protože i já jsem usedla za volant!! Přátelé, je to divočina a to jsme za celou cestu potkali asi tak 4 auta a 5 krát jsem někam zatočila :-D Ta námaha ale přinesla své ovoce, neboť jsme narazili na úžasný plácek na konci vesničky na nejmenovaném poloostrůvku. Pár fotek západu slunce (viz galerie), přestavět vůz do polohy "spánek" a je to. Dali jsme vítězné pivo a doufali, že nás v noci nebude budit policie.

Ruka zákona nás nerušila, za to komárů jsme v autě pár měli. Ti a spolu s nimi obava jak ta noc dopadne, nám úplně růžové sny nepřinesli, ale jinak to byla fajn noc a probudili jsme se do nádherného rána. Posnídali jsme ve velkém stylu, sedli do auta a vyrazili na cestu.

Waihi beach jsme nechali za sebou a namířili si to přes Te Aroha na Matamata, kde jsme si chtěli prohlédnout Hobití krajinu (z filmu Pán prstenů). nicméně vstup byl 70$ - nic moc - tak jsme nešli. Máme ale pár fotek a bylo tam opravdu krásně. Pak další cesta, přes vodopády McLaren (obídek u jezera) do města/městečka Tauranga na pobřeží.

Teď už jen najít nějaký ten príma plácek na spaní, to ale musíme opustit kavárnu, kde právě sedíme;)

-A-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zpravodajství na "1" - oprava

Taťka J.,3. 11. 2013 23:43

...
Tak ať jsou samé dobré.
...

Zpravodajství na "1".

Taťka J.,3. 11. 2013 23:41

Ahoj, máte ten deníček skvělý. Zážitků plno a bude ještě více.
Tak jsou samé dobré. V HK vše OK.
J+M

dobré zpávy

MA 3.11.2013 21.45,3. 11. 2013 21:58

Ahoj cestovatelé, tak zatím vypadá všechno dobře- jak Vy oba, Pepík, moře,pěkné pohledy včetně "hobití přírody" za plotem.
Tak jen šťastně dál a ať to vychází podle plánu.....
MA + ...

PS: Jdu si ty krásné názvy najít v mapě...