Jdi na obsah Jdi na menu
 


A pak se země zatřásla...

22. 1. 2014

Jak už někteří vědí, severním ostrovem Nového Zélandu otřáslo zemětřesení. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, protože nějaká ta sopka tu je a třese se to tady každou chvíli. Jenže to je jen takové něžné klepání, které vlastně nikdo nevnímá. Tentokrát to bylo trochu silnější, konkrétně 6,2 stupně Richterovy stupnice. No nevím kolik z vás zemětřesení zažilo, ale nám to přišlo docela dost.

Ne že by zrovna praskala zem a padaly domy, ale docela rachot to byl. To si takhle sedíme v pokoji, koukáme v klidu na Sněženky a Machry, když tu najednou zvuky, které v tom filmu rozhodně nejsou. Tak zvedneme oči od monitoru a koukáme na zdi, které se vlní v punckovém rytmu, rachot to je asi jako kdyby těsně nad námi projížděl rychlík Praha-Ostrava. Trochu jsme znervozněli, protože i z venku se ozýval slušný hluk a vyrazili jsme z domu. Koukáme na ty krásné šedobílé útesy, jak se z nich valí kamení a prach, pod nohama to ještě trochu houpe ale za chvíli je po všem. Od vody se zvedají oblaka prachu a řeka změlila barvu na odstín kávy s mlékem. Několik klientů z kempu pobíhá po břehu, „naše“ rodina vyráží autem zkontrolovat druhý kemp. V recepci zvoní jeden telefon za druhým a já statečně odpovídám (mám službu v kanceláři) – nejdřív kamarádům Eamesových, pak jejich rodičům, a nakonec i reportérovi z jakéhosi internetového deníku... Nakonec jsou naštěstí všichni a všechno v pořádku a nám zůstává jen další zajímavá zkušenost.

Poznámka pro zvědavce, moje chvilka slávy :

http://www.stuff.co.nz/manawatu-standard/news/9632331/Most-terrifying-moment-of-our-lives

Tady pro info jak ten zemětřas byl velký...

http://www.geonet.co.nz/quakes/region/wellington/2014p051675

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klepákov.

tJ,26. 1. 2014 8:25

Hledal jsem si info okolo seismicity na N.Z. a překvapilo mne, jak málo se o tom u nás mluví, když tam ty zážitky mají tak časté a nezřídka i hodně vážné. Tak mě napadlo, že třeba Klepákov by mohla být vhodná přezdívka pro tuto zemi. Taky jsem o tom slyšel v rádiu, ale naštěstí před tím jsem si četl mail od Aničky, tak už jsem věděl, že je vše OK. Tak ať už to dá pokoj. Mějte se. T+M

zemětřas

MA ,24. 1. 2014 1:08

Nová a zajímavá zkušenost, ale ještě že byla tak krátká a pro Vás bez následků. Na dvojce to dokonce hlásili, tak jsem se lekla , ale od H.jsem pak věděla, že jste v pořádku.
Doufejme, že do budoucna zůstane jen to něžné místní sopečné třesení.
PS: Aničko,není to jen chvilka slávy, když je to napsané, tak už je to napořád.
MA+